رد کردن لینک ها

عجیب ترین لباس های فرم در جهان – بخش دوم

عجیب‌ترین لباس‌های فرم در جهان – بخش دوم

 

لباس فرم یکی از ضرورت‌های هر سازمانی است، لباس فرم تنها در سازمان‌های دولتی به کار نمی‌روند بلکه در حرفه و مشاغل مختلف بیمارستانی، غیر دولتی، آموزشی، هنری، ورزشی و… نیز به کار می‌روند. در بخش اول عجیب‌ترین لباس‌های فرم در جهان تعدادی از لباس‌های فرم با طرح عجیب و غریب را که رسانه‌ای شدند معرفی کردیم و در ادامه به بخش دوم و معرفی عجیب‌ترین پوشاک فرم جهان می‌پردازیم. تا اکنون سه مورد عجیب‌ترین پوشاک ورزشی، لباس کار کارمندی و پوشش فرم سیاسی را معرفی کردیم، که اکنون به مورد چهارم و دیگر موارد می‌پردازیم:

 

4- عجیب‌ترین پوشش فرم نظامی

یکی از عجیب‌ترین لباس‌ فرم نظامی متعلق به زنان ارتش جمهوری ایرلند بوده است که شامل نقاب و پالتوی سیاه بود.

لباس فرم دیگر مربوط به محافظت در برابر گازها و آلودگی‌های بیولوژیکی، شیمیایی و رادیو اکتیو است که پوشیدن آن در برخی مواقع موجب آزار سربازان و حتی مرگ آنها می‌شده است.

پوشش فرم بعدی پوششی بوده است که در زمان جنگ جهانی اول در برابر حملات شیمیایی استفاده می‌شده است. ماسک‌های گاز این لباس‌ها از تخریب صورت در اولین جنگ بیولوژیک شیمیایی جلوگیری می‌کرد.

لباس کوکلاکس کلان، از نمونه‌های عجیب پوششی بوده است که نژادپرستان سفید پوست ایالت متحده آمریکا آن را می‌پوشیدند؛ این پوشش فرم مانند شامل پالتوی سفید، و یک پوشش سفید برای سر بوده است که باعث ترس بیشتر شود. البته این پارچه سفید از قرن بیستم وارد این پوشش شد.

لباس فرم نظامی بعدی مربوط به مبارزان کشورهای مشترک المنافع لهستان و لیتوانی در بین قرن‌های 16 و 18 میلادی است که به عنوان مرعوب‌ترین لباس نظامی در تاریخ نیز معروف است. افرادی که این لباس‌های نظامی را به تن داشتند، به سوارکاران بالدار مشهور بودند.

سربازان ژاپنی در قرن‌های گذشته به سامورایی‌ها مشهور بودند که لباس و زره آنها نمادی از نیروی شیطانی بود و ادعا کرده‌اند که مبارزانی شکست ناپذیر بودند.

پوشش فرم نظامی قزاق‌ها که مبارزان اوکراینی و روس بودند کلاهی پشمی و پالتویی گشاد بود که در حالت عادی مرسوم و جالب بوده است اما زمانیکه افراد زیادی با این هیبت سوار بر اسب می‌شدند و می‌جنگیدند، بسیار ترسناک و مخوف به نظر می‌رسیدند.

یکی دیگر از لباس‌های نظامی عجیب متعلق به واحد نظامی جنگ‌های ناپلئون بوده است که از نظر بریتانیایی‌ها گروهی بدنام با لباسی سیاه و کلاهی بود که نماد مرگ بر روی آن قرار داشت.

در جنگ جهانی اول و در قرن 19 میلادی، کلاه آلمانی یکی از پوشش‌های عجیب نظامی بوده است که توسط ارتش پروس استفاده می‌شد.

وافن اس اس، گردان حفاظتی حزب نازی بودند که لباس سیاه می‌پوشیدند و روی لباس‌شان علامت استخوان و جمجمه به عنوان نماد ترس و وحشت به کار رفته بود.

سربازان شوروی در جنگ جهانی دوم لباسی به تن می‌کردند که نماد فشار و قمع بود.

امروزه نیز نیروهای نظامی به خصوص واحد نیروی ویژه هر کشوری از لباس‌های عجیب و ترسناک استفاده می‌کنند.

 

5- عجیب‌ترین لباس‌ فرم سازمانی

در اوایل قرن 20 میلادی آتش نشانان ایالت متحده آمریکا و چند کشور دیگر، لباس‌های فرمی عجیب و غریب به تن داشتند که برای محافظت از خود در برابر آتش از آن استفاده می‌کردند، این لباس‌ها دارای ماسک محافظتی نیز بودند که از استنشاق گازهای سمی جلوگیری می‌کردند. البته این ظاهر برای افراد عادی باعث ترس و وحشت می‌شد.

لباس فرم بعدی مربوط به پزشکان در قرون وسطا بود که در برابر بیماری‌هایی مانند طاعون به تن داشتند. یک پالتوی خیلی بلند با نقابی شبیه به پرنده تا خود را از بیماری‌های واگیردار و هولناک مصون نگه دارند.

کشورهای مختلف جهان برای پوشش فرم پلیسی مأموران زن خود نیز از پوشش‌های جالبی استفاده می‌کنند که بودن آنها در این رده بندی کم لطف نیست!

 

6- عجیب‌ترین لباس فرم مدارس

در غرب ساسکس بریتانیا مدرسه بیمارستان مسیح قرار دارد، که دانش آموزان دختر و پسر این مدرسه لباس فرم عجیبی به تن دارند که شامل پالتو، دامن و جوراب ساق بلند زرد رنگ است.

عجیب‌ترین لباس فرم مدارس متعلق به دبیرستان برایتون در آدلاید استرالیا می‌باشد که رنگ سبز کمرنگ آن با خطوط افقی کاملاً  شبیه کیسه نگهداری آرد است.

لباس‌های با نام kilts لباس محلی اسکاتلند هستند که در مراسمات خاصی پوشیده می‌شوند اما پسران مدرسه جیمز گیلزپای در ادینبورگ اسکاتلند علاقه زیادی به پوشیدن آن به عنوان لباس مدارس دارند.

دانشکده پرستاری نورلند در Bath انگلستان، لباس فرم عجیبی برای دانشجویان خود در نظر گرفته است که در ترکیب آن دستکش نیز وجود دارد.

کالج eton یکی از موسسات برتر خصوصی در جهان است اما در طراحی پوشش فرم مجموعه خود، دانش آموزان را مجبور به پوشیدن کت کلاه‌دار با دنباله بلند می‌کنند.

در شهر آیووا آمریکا، دبیرستان Mooseheart گروه کنسرتی دارد که پوشش فرم اعضای آن مربوط به سال 1910 میلادی با شلوارهایی پف کرده و کت و شلواری با طراحی فانتزی است که در قسمت بالای کت و قسمت روی سینه نقشی همانند گل طراحی شده است.

 

7- عجیب‌ترین پوشش هنرمندان

هنرمندان در زمینه‌های بازیگری، خوانندگی، نوازندگی، نقاشی و… نیز دارای لباس‌هایی هستند که بیشتر با انتخاب و سلیقه خودشان به تن می‌کنند و لباس‌هایی که در حین اجرای کار به تن می‌کنند را می‌توان نوعی لباس کار یا فرم دانست.

لباس هنرمندانهر ساله در کشورهای مختلف جهان فستیوال‌ها و جشنواره‌هایی برگزار می‌گردد که در آن برخی هنرمندان با لباس‌هایی عجیب و غریب و طراحی‌های خاص در جلوی دوربین رسانه‌ها قرار می‌گیرند. در سال‌های اخیر پوشیدن لباس‌های عجیب در بین خوانندگان سر و صدای بیشتری به پا کرده است که نمونه‌ای از آنها، لیدی گاگا یکی از خوانندگان پر طرفدار موسیقی پاپ در جهان است که تفاوت ظاهری او با دیگر خوانندگان بسیار عجیب و در دید رسانه‌ها می‌باشد.

او در طراحی لباس خود از تزئینات عجیب و غریب و افراطی استفاده می‌کند و همچنین در طراحی لباس‌های او اشکال هندسی به وفور دیده می‌شوند.

 

در دو بخش عجیب‌ترین لباس‌های فرم در جهان را به شما معرفی کردیم و لازم است این نکته را بازگو کنیم که موارد معرفی شده آخرین لباس‌های فرم عجیب دنیا نخواهند بود و هر ساله در گوشه‌ای از دنیا طراحی لباس فرم به صورت عجیب و غریب انجام می‌گیرد و در این بین، اکثراً افراد معروف به دلیل رسانه‌ای شدن سریع‌تر آن آن لباس را به تن می‌کنند.

شاید با خواندن دو مقاله ای که در خصوص عجیب ترین لباس فرم های جهان در سایت فراپوش خواندید، به گوشه ای از دنیای بی کران لباس های فرم در دنیا پی برده باشید. شرکت فراپوش با دیدی کامل نسبت به هر حوزه ای که احتیاج به لباس فرم داشته باشد و با نگاهی تخصصی به حوزه های فعالیت هر کسب و کار اقدام به تولید و توزیع انواع پوشاک فرم می کند.

به گفتگو بپیوندید