رد کردن لینک ها

چگونه کارمندانی وفادار داشته باشیم؟

رقابتی شدن بازارها و کسب و کارها باعث رقابت مدیران در حفظ و نگهداری کارمندان مخصوصاً کارمندان متخصص شده است. با توجه به نیروی متخصص کم و افزایش هزینه‌های آموزش کارکنان جدید، حفظ و نگهداری کارکنان در کنار حفظ مشتریان از اهمیت بسیاری برخوردار است. کارمندی که با افتخار پوشش فرم اداری خود را به تن می‌کند و شروع به کار می‌کند، می‌تواند کسب و کار شما را متحول کند.

برای نگهداری اینگونه کارمندان باید نکاتی را رعایت کرد تا از هزینه‌های گزاف استخدام و آموزش کارمندان جدید پرهیز کرد. این نکات شامل مواردی است که به زندگی شخصی کارکنان نیز بستگی دارد و تأمین آن باعث ایجاد وفاداری کارکنان می‌گردد.

ارتباط و نتیجه وفاداری کارکنان با رضایت شغلی

رضایت شغلی کارکنان یکی از نکات اصلی برای سنجش سلامتی و نمودار پیشرفت سازمان است. ارائه خدمات اثربخش تا حد بسیار زیادی به منابع سازمان و کارکنانی بستگی دارد که از شغل‌شان رضایت دارند و وظیفه‌شان را با علاقه بسیار انجام می‌دهند.

عدم رضایت مشتریان تا حدودی از عدم رضایت شغلی کارمندان نشأت می‌گیرد، زیرا در صورتی‌که کارمندی شغل خود را مسبب پس‌رفت در زندگی خود بداند و سازمان را جزو خانواده خود نداند، از علاقه او به کارش کاسته شده و در نتیجه باعث عدم ارتباط مناسب با مشتری، نارضایتی مشتری و در نهایت کاهش اعتبار و جایگاه سازمان خواهد شد.

مطالعات فراوان در این زمینه نشان داده است که امکان ندارد یک سازمان، مدعی وفاداری و رضایت مشتریانش باشد؛ بدون اینکه از کارکنان وفادار و راضی بهره مند باشد.

بنابراین اگر شما یک مدیر کسب و کار هستید و یا در صدد ایجاد سازمانی کوچک یا بزرگ هستید، باید به این نکته توجه کنید که در مرحله اول و قبل از بدست آوردن مشتری و ایجاد وفاداری در مشتری، باید ابتدا کارمندانی داشته باشید که از کار با شما لذت ببرند و در آنها وفاداری ایجاد کنید.

بعد از ایجاد وفاداری در کارمندان خیال شما از بابت رضایت شغلی و تعاملات با مشتری باید راحت باشد. در ادامه نکات مهمی را مطرح می‌کنیم که با رعایت آنها می‌توانید کارمندانی وفادار داشته باشید.

4 نکته مهم برای ایجاد وفاداری در کارکنان

1-     اعتماد سازی

ایجاد حس وفاداری کارمندان در گرو اعتماد سازی است. کارمندانی که در تمام مراحل و اهداف سازمان سهیم باشند و خود را در محیطی شفاف و قابل اعتماد ببینند، تمام سعی خود را می‌کنند تا اعتبار سازمان را افزایش دهند؛ زیرا بر این مسئله معتقد هستند که افزایش اعتبار سازمان، باعث افزایش اعتماد مدیران به کارمندان، تشویق آنها و افزایش سطح زندگی و کاری آنها خواهد شد.

اعتماد سازی در محیط کار به روش‌های مختلفی انجام می‌گیرد و برای هر فرد منحصر به فرد است؛ اما اگر از سازمانی با کارکنان زیاد بهره می‌برید، می‌توانید این نکات را به صورت جمعی به کار ببرید.

ممکن است کارمندان شما با سهیم شدن در سهام سازمان به رضایت شغلی برسند و یا گروهی از کارمندان مانند کارگران با دریافت مزایای شغلی بیشتر، بن‌های خرید، لباس کارگری نو و… با علاقه به کارشان ادامه دهند. کارمندانی که در سطح مدیر بخش یا مدیر میانی هستند نیز اگر ببینند در تصمیمات جاری شرکت و سازمان سهیم شده‌اند و از آنان نیز نظر خواهی می‌کنند، حس اعتماد در آنها جلب شده و به یک کارمند وفادار تبدیل خواهند شد.

2-     هماهنگی مهارت و وظیفه

شما به عنوان مدیر باید کارهایی را به کارکنان خود محول کنید که بیشترین تناسب را با توانایی‌هایی آنها دارند. متأسفانه امروزه کارمندان در اکثر سازمان‌ها براساس مهارت و علم‌شان استخدام نمی‌شوند و اغلب بر سر کارهایی هستند که هیچ گونه ربطی به مهارت آنها ندارند.

اگر کارمندی در کاری درگیر شود که در آن استعداد دارد و یا از لحاظ علمی و مهارتی در آن تبحر دارد، حتی روبرو شدن با چالش‌ها او را قوی‌تر و مصمم‌تر می‌کند تا وظیفه خود را به صورت کاملاً درست و عالی انجام دهد. این نکته مهم باعث می‌شود کارمند شما به کار و وظیفه خود در سازمان وفادار باشد.

3-     عدم تداخل در کار و زندگی

براساس تحقیقاتی که در دانشگاه‌ کونستانز آلمان انجام شد، در نظر گرفتن مدت زمانی بری استراحت و تشویق کارمندان به انجام حرکات بدنی مانند نرمش، کشش، یوگا و… موجب کاهش استرس کارمندان و همچنین افزایش سلامت و تعهد آنها می‌شود.

مدیران موفق باید به سلامت کارمندان خود اهمیت بسیاری بدهند. شما به عنوان مدیر باید کارمندانتان را به خواب کافی، تغذیه مناسب، داشتن پوشش فرم مناسب، آراستگی ظاهری، ورزش، تفریح و گذراندن اوقات بیشتری با خانواده تشویق و حتی مجبور کنید. مطمئن باشید رعایت این نکات باعث بهره‌وری بیشتر کارکنان و ایجاد حس وفاداری در آنها می‌گردد.

4-     مشاغل جدید ایجاد کنید

 

یکی از نکات مهمی که به آن اعتقاد بسیار داریم، ایجاد مشاغل جدید در سازمان است؛ مشاغلی مانند واحد نوآوری و خلاقیت، واحد ایده پردازی، واحد تولید محتوا و واحدهایی دیگر به سازمان شما و کارمندان شما نشاط می‌دهد و از کارهای روزمره و روتین دورشان می‌کند.

اگر به ادارات دولتی سری بزنید هنوز هم کارمندانی را می‌بینید که پشت یک کامپیوتر قدیمی در حال انجام بازی های قدیمی هستند! آیا این کارمند می‌تواند یک کارمند وفادار باشد؟ حالا تصور کنید این کارمند زمانی که نیاز دارد به واحد نوآوری و خلاقیت مراجعه می‌کند و ایده تولید یک محصول جدید را می‌دهد و پس از بررسی و تکمیل ایده توسط کارشناسان ، محصولی تولید می‌شود که هم سازمان به سود می‌رسد، هم راه حلی برای یک مشکل مشتری پیدا شده است و همان کارمند نیز به منافعی می‌رسد و بر اثر دریافت اجازه برای مشارکت در سازمان به کارمندی خلاق، پویا و وفادار تبدیل شده است و صبح‌های شنبه از پوشیدن لباس کار خود لذت می‌برد.

 

رعایت نکات بالا سازمان شما را در مسیر رشد قرار خواهد داد؛ شما نه تنها مشتریان راضی دارید بلکه مدیر کارکنانی وفادار هستید که برای رشد شما و سازمان‌تان تلاش می‌کنند.

به گفتگو بپیوندید