رد کردن لینک ها

لباس فرم مدارس و روزهای کرونایی

این حقیقت را باید پذیرفت که شاهد پیک دوم بیماری کرونا هستیم و این اوج گیریِ دوباره به مراتب از مرحله ی اول اپیدمی شدیدتر و با دامنه ای وسیع تر در حال پیش روی است.

نکته نگران کننده در بازگشت کرونا این است که این بار برخلاف شیوع اول، افراد جوان و کودکان نیز از خطر ابتلا در امان نبوده و شاهد این مدعا تعداد زیاد کودکان و جوانان در میان بیماران بستری در تخت های مراقبت ویژه و تلفات چند هفته ی اخیر است.

کودکان و نوجوانان تا پیش از این در رده افراد کمتر تحت تأثیر این بیماری به شمار می رفتند در حالی که امروز حتی نوزادان نیز در چنگال مرگ آلود این بیماری گرفتارند.

حال با این سوال رو به رو می شویم در آینده ی میان مدت به روزهای قبل از کرونا باز خواهیم گشت ؟

با توجه به اخبار واصله درمورد واکسن کرونا باید در پاسخ بگوییم نه تنها در میان مدت بلکه در بلند مدت نیز نمی توان امیدی به پایان این اوضاع پیچیده داشت.

در یک کلام می بایست خود را با تعریف جدیدی از زندگی در دل بحران کرونا تطبیق دهیم تا با کمترین ناملایمات بتوانیم به امید روزهای بهتر، از این روزگار بگذریم.

 

یکی از مهمترین چالش های پیش روی خانواده های ایرانی موضوع تحصیل دانش آموزان و بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 1399-1400 است.

پیش از این، در مقاله ی “شیوع کرونا و دانش آموزان” تلاش کردیم تا ابعاد این موضوع مهم را واکاوی کنیم.

 

در این مطلب به موضوع مهم دیگری خواهیم پرداخت.

لباس فرم مدارس

موضوع لباس فرم مدارس همیشه یکی از بحث های داغ تابستان ها بوده چه رسد که این تابستان خود به واسطه ی شیوع کووید-19 به اندازه ی کافی حرف برای گفتن دارد.

از حواشی گذشته ی لباس فرم مدرسه که بگذریم جنبه ی چالشی این موضوع در تابستان پر حرارت 99، تأثیر فرآیند های سایزگیری و توزیع لباس فرم مدارس بر گسترش بیماری کروناست!

کارشناسان همواره تأکید کرده اند که هر گونه اجتماع و عدم رعایت فاصله ی اجتماعی یک تا یک و نیم متری، ریسک انتقال بیماری را به شدت افزایش می دهد از سویی دیگر موضوع حضور در فروشگاه های پوشاک و خرید لباس در صورت انجام پرو آن نیز یکی دیگر از عوامل مهم شیوع و گسترش بیماری هایی مثل کرونا، است.

متأسفانه این شرط افزایش ریسک انتقال بیماری در فرآیند های لباس فرم مدارس در سال های گذشته جزئی لاینفک بوده است.

 

همانطور که پیش از این گفته بودیم :

” هر ساله در بهار و تابستان دانش آموزان برای سایزگیری و همچنین خرید لباس فرم مدرسه ی خود مجبورند به مراکزی مراجعه کنند که برای این موضوع تدارک دیده شده اند. این مراکز اغلب بسیار شلوغ و پر ازدحام هستند و دانش آموزان مجبورند در شرایطی با بهداشت پایین اقدام به پرو لباس های متعددی کرده تا لباس مناسب خود را انتخاب نمایند، لباس فرم هایی که ممکن است در طی یک روز توسط افراد زیادی پوشیده شده باشد.
این به معنای خطر بزرگی در مورد افزایش امکان ابتلا به بیماری های واگیر دار به خصوص کرونا خواهد بود. به همین دلیل ضروری است والدین محترم حساسیت های موجود در این باره را درک کرده و به شکل یک مطالبه ی جدی از مسئولین مدارس درخواست نمایند تا با ایجاد شرایطی ایمن و بهداشتی خطرات احتمالی را از بین برده تا بدون دغدغه، فرآیند سایزگیری و خرید لباس فرم مدارس در سال تحصیلی 1399-1400 به انجام رسد.”

خواه نا خواه زیرساخت های IT کشور ظرفیت برگزاری سال تحصیلی 1399-1400 به شکل کاملا غیرحضوری را نخواهد داشت. پس باید بپذیریم موضوع تهیه لباس فرم مدرسه برای دانش آموزان و والدینشان امری غیرقابل چشم پوشی است.

در این شرایط ویژه، فراپوش به عنوان مجموعه ای پیشرو در حوزه ی لباس فرم مدارس که پیش از این نیز نوآوری های خلاقانه ای در این فضا به کار بسته بود بار دیگر پیش قدم شده و با طراحی دوباره ی فرآیند های سایزگیری و توزیع لباس فرم مدرسه، بر آن شد تا شرایطی را مهیا سازد که در همه ی جنبه های حوزه ی لباس فرم مدرسه خطر و ریسک ابتلا و گسترش بیماری کووید-19 به صفر کاهش یابد.

مکانیزم طراحی شده توسط فراپوش شامل یک بخش نرم افزاری تحت وب به منظور انجام هوشمند و آنلاین پروسه ی سایزگیری لباس فرم مدرسه و یک بخش سخت افزاری با هدف ارسال سفارشات دانش آموزان درب منزل آن هاست.

“سامانه ی سایزگیری آنلاین و لاجستیک ارسال سفارشات”

با انجام ساعت ها کار تحقیقاتی توسط مدیران فراپوش روی جزییات پروسه سایزگیری و توزیع لباس فرم مدارس، سامانه ای طراحی و در بستر وب ایجاد گردید، که دانش آموزان می توانند به راحتی با مراجعه ی به آن لباس فرم سال تحصیلی آتی مدرسه خود را ثبت سفارش نمایند.

برای این منظور، کافی است نشانی وبسایت فراپوش توسط مدرسه در اختیار دانش آموزان قرار گیرد تا فرآیند مزبور آغاز شود:

بدین صورت که دانش آموز به همراه والدین خود بدون محدودیت زمانی و مکانی به وبسایت ما مراجعه می کند و با انتخاب گزینه ی سامانه سایزگیری آنلاین لباس فرم مدارس وارد فرآیند ثبت سفارش می گردد.

ارائه ی این نکته الزامی است که در تمام طول مدت استفاده از سامانه سایزگیری آنلاین، مشاوران ما به دو صورت آنلاین و تلفنی آماده ی راهنمایی و پاسخگویی به سوالات و ابهامات کاربران هستند.

در مرحله ی نخست، سیستم، آموزش هایی کاربردی در قالب محتواهای ویدیویی، تصویری و متنی در مورد چگونگی استفاده از سامانه ی سایزگیری آنلاین به همراه روش های صحیح اندازه گیری ابعاد بدن انسان با استفاده از متر خیاطی را در اختیار کاربر قرار می دهد.

بعد از مشاهده ی آموزش ها کافیست دانش آموز، نام مدرسه خود را از میان فهرست مدارس موجود انتخاب کرده و سپس دوره و پایه ی تحصیلی خود را مشخص نماید تا محصولات در دسترس (مانند: روپوش، شلوار، مانتو، مقنعه، لباس ورزشی و…) برای مدرسه و دوره و پایه ی تحصیلی منتخب نمایش داده شود.

با انتخاب هر کدام از محصولات ارائه شده، صفحه ای جهت وارد کردن جزییات سایزی گشوده می شود که دانش آموز می بایست با کمک والدین خود اندازه های خواسته شده از قبیل اندازه: سرشانه، دور سینه، قد آستین و …. را وارد نماید،
در این مرحله سامانه ی هوشمند سایزگیری آنلاین فراپوش با تجزیه و تحلیل اطلاعات وارد شده در مورد هر محصول، سایز مناسب دانش آموز را مشخص و اعلام می کند.

در مرحله ی بعد، سیستم اطلاعات اولیه دانش آموز شامل نام و نام خانوادگی، جنسیت، نام مدرسه ، دوره و پایه ی تحصیلی، نشانی دقیق محل سکونت و تلفن های تماس را درخواست کرده و به محض وارد کردن این اطلاعات به کمک والدین دانش آموز، کاربر می تواند از طریق درگاه های امن پرداخت اینترنتی، هزینه ی سفارش خود را پرداخت نموده و خرید خود را نهایی سازد، در پایانِ فرآیند ثبت سفارش، سیستم با ارائه ی کد پیگیری امکان رهگیری سفارش را برای دانش آموز مهیا می کند.

با پایان یافتن پروسه سایزگیری آنلاین و ثبت اینترنتی سفارش لباس فرم، اطلاعات دریافتی در مورد تعداد و سایز لباس فرم هر مدرسه، به واحدهای تولیدی ارائه شده و بر اساس آن فرآیند تولید آغاز می شود .

با خاتمه پروسه تولید، محصولات نهایی بسته بندی شده توسط تولیدی ها به همراه اطلاعات دانش آموزان ثبت سفارش شده به واحد لاجستیک ارسال سفارشات فراپوش، منتقل می گردد.

و در نهایت بخش ارسال، سفارشات بسته بندی شده را بر اساس جدول زمانبندی مورد اشاره، ارسال و درب منزل به دانش آموزان تقدیم می کند.

به این صورت دانش آموزان و والدینشان می توانند بدون حتی یک بار مراجعه حضوری و بدون صرف هیچگونه هزینه ی اضافی، لباس فرم مورد نیاز خود را تهیه نمایند.

با استفاده از سامانه های فراپوش، کلیه ی مراحل سایزگیری و توزیع لباس فرم مدرسه به شکل کاملا آنلاین و غیرحضوری انجام می شود و به همین دلیل احتمال و ریسک ابتلا به بیماری کرونا از ناحیه ی لباس فرم مدرسه کاملا از میان می رود.

این مزیت، افتخار بزرگی برای ماست که می توانیم در بحبوحه ی بحران اپیدمی بیماری کووید-19 به مسئولیت خود درباره ی سلامت جامعه بالاخص دانش آموزان عزیز عمل کنیم.

در آینده ی در مورد امکانات سامانه های فراپوش و همچنین فواید و مواهبی که برای استفاده کنندگان از آن ها در پی دارد، بیشتر خواهیم گفت.


به گفتگو بپیوندید