رد کردن لینک ها

با فراپوش آسون تره !!

” موضوع لباس فرم مدارس همیشه یکی از بحث های داغ تابستان ها بوده چه رسد که این تابستان خود به واسطه ی شیوع بیماری کووید-19 به اندازه ی کافی حرف برای گفتن دارد.
کارشناسان بهداشت همواره تأکید کرده اند که هر گونه اجتماع و عدم رعایت فاصله ی اجتماعی یک تا یک و نیم متری، ریسک انتقال بیماری را به شدت افزایش می دهد از سویی دیگر موضوع حضور در فروشگاه های پوشاک و خرید لباس در صورت انجام پرو آن نیز یکی دیگر از عوامل مهم شیوع و گسترش بیماری هایی مثل کرونا، است.
متأسفانه این عامل افزایش ریسک انتقال بیماری ها در فرآیند های لباس فرم مدارس در سال های گذشته جزئی لاینفک بوده است. ”

” هر ساله در بهار و تابستان دانش آموزان برای سایزگیری و همچنین خرید لباس فرم مدرسه ی خود مجبورند به مراکزی مراجعه کنند که برای این موضوع تدارک دیده شده اند. این مراکز اغلب بسیار شلوغ و پر ازدحام هستند و دانش آموزان مجبورند در شرایطی با بهداشت پایین اقدام به پرو لباس های متعددی کرده تا لباس مناسب خود را انتخاب نمایند، لباس فرم هایی که ممکن است در طی.یک روز توسط افراد زیادی پوشیده شده باشد.
این به معنای خطر بزرگی در مورد افزایش امکان ابتلا به بیماری های واگیر دار به خصوص کرونا خواهد بود. به همین دلیل ضروری است والدین محترم حساسیت های موجود در این باره را درک کرده و به شکل یک مطالبه ی جدی از مسئولین مدارس درخواست نمایند تا با ایجاد شرایطی ایمن و بهداشتی خطرات احتمالی را از بین برده تا بدون دغدغه، فرآیند سایزگیری و خرید لباس فرم مدارس در سال تحصیلی 1399-1400 به انجام رسد. ”

همه ی ما میدانیم که ساز و کار سایزگیری، تولید و توزیع لباس فرم مدارس در کشور، سال های سال است که به شکلی کاملا  سنتی و با کم ترین میزان رضایت مندی مشتریان در حال انجام است.
اینکه یک خیاط در مدرسه و یا هر محل دیگری حاضر شود و دانش آموزان را یکی یکی سایزگیری کند و در آخر اعلام نماید که در تاریخ معینی به محل خاصی برای دریافت لباس ها مراجعه کنند، نهایت پیشرفت در حوزه ی لباس فرم مدارس به حساب می آید چه اینکه همچنان تعداد زیادی از تولیدی های لباس فرم بدون انجام مرحله ای تحت عنوان سایزگیری در یک زمان مشخص در فروشگاه خود اقدام به توزیع لباس ها می نمایند.

والدین دانش آموزان به واسطه ی این شیوه توزیع دردسرهای فراوانی را متحمل می شوند .

چرا که ساعت و تاریخ مشخص شده برای خرید لباس فرم معمولا مطابق با ساعات کاری بوده و گرفتن مرخصی یکی از چالش های والدین شاغل است .
از سویی دیگر دردسرهایی همچون: بُعد مسافت، هزینه بر بودن ایاب و ذهاب در سطح شهر،ترافیک، نبود جای پارک اتومبیل، ازدحام محل توزیع و معطلی زیاد و عدم وجود فرآیندی برای اظهار و پیگیری شکایات و … باعث می شود تا بیشتر افراد تجربه ی تلخی از تهیه ی لباس فرم مدرسه داشته باشند .

در حالی که در بسیاری از موارد به دلایلی همچون آماده نبودن به موقع لباس ها و یا نبود سایز مناسب، والدینِ یک دانش آموز ممکن است مجبور به مراجعه ی چندین و چند باره به محل توزیع شوند که این امر سبب کاهش آستانه ی تحمل و بالا رفتن ریسک برخوردهای قهری می گردد .

بر اساس مطالعات و برآورد های ما، در موسم توزیع و تحویل لباس های فرم مدارس، دانش آموزان به همراه والدینشان به طور میانگین مجبور به 1/5 بار مراجعه ی حضوری خواهند بود، یعنی صرف حدود 3 ساعت و نیم زمان و بالغ بر 800 هزار ریال هزینه !!

این حقیقتِ جهان امروز ماست؛ بالاترین راندمان در ازای کمترین وقت و هزینه
و همین حقیقت سبب شده تا با استفاده از قابلیت های موجود در فضای اینترنت، ارزش هایی بدیع و بی بدیل خلق گردد.

فراپوش نیز به عنوان یکی از نوآورترین مجموعه های فعال در حوزه ی لباس فرم همواره در تلاش است تا از این ظرفیت نهفته بیشترین کارآمدی را برای مشتریانش ایجاد نماید .

امروزه خرید های اینترنتی، تجربه ای بسیار متفاوت از حس زندگی با برنامه و هدفمند را برای کابران به وجود آورده و ما با طرح این سوال که چرا نباید مشتریان ما در حوزه ی لباس فرم مدرسه این حس ویژه را درک کنند اقدام به طراحی این سامانه نمودیم .

سامانه ی سایزگیری آنلاین لباس فرم مدارس
در کنار سامانه لاجستیکی ارسال سفارشات (پیک فراپوش)

که در مورد آنها به تفضیل در مطلب “لباس فرم مدارس و روزهای کرونایی” توضیح داده ایم.

با به کارگیری این سامانه دانش آموزان می توانند تجربه ای جذاب از سفارش و تهیه لباس فرم مدرسه داشته باشند، تجربه ای سراسر مکانیزه به همراه حس تازه ای از ارزشمند بودن در حالی که در نهایت لباسی که به دستشان میرسد حاوی مفاهیم تازه ای از طراحی در الگوست که علی رغم همه ی بی توجهی های سیستماتیک گذشته به لباس فرم مدرسه حالا حس شیک پوشی و خوش لباسی را درچارچوب مفاهیم متعالی دینی و در عین تعهد به زمان، برای آنها به ارمغان خواهد آورد.

والدین دانش آموزان با کمک این سامانه به یکی از دغدغه ها و چه بسا ترس های هرساله شان پایان می بخشند چرا که دیگر تهیه لباس فرم پروسه ای وقت گیر، پردردسر و ناامید کننده نخواهد بود !
تداخل سفرهای تابستانی با موسم توزیع لباس فرم، دردسرهای دسترسی حضوری به محل های توزیع، عدم تولید و توزیع به موقع توسط تولیدکنندگان و شروع سال تحصیلی بدون لباس فرم، عدم پاسخگویی تولیدکنندگان، درنهایت خرید لباسی که اغلب اوقات در یک کلام به تن دانش آموز گریه می کند و . . .
همه و همه مواردیست که به فراموشی سپرده خواهد شد .

همانطور که اشاره کردیم بر اساس مطالعات و برآورد های ما ، در موسم توزیع و تحویل لباس های فرم مدارس، دانش آموزان به همراه والدینشان به طور میانگین مجبور به 1/5 بار مراجعه ی حضوری خواهند بود، یعنی صرف حدود
3 ساعت و نیم زمان و بالغ بر 800 هزار ریال هزینه !!

حال در نظر بگیرید در استان تهران با بیش از دو میلیون و چهارصد هزار دانش آموز، هر ساله چقدر زمان و هزینه به هدر می رود !؟

بیش از سه میلیون بار مراجعه حضوری و صرف هشت میلیون ساعت (یا 350 هزار شبانه روز یا 950 سال !)
و بیش از 1900 میلیارد ریال هزینه ی مستقیم !

حال تصور کنید هزینه های هر ساله ی این تعداد مراجعات حضوری، در ابعاد ترافیک، آلودگی هوا، مصرف سوخت و سایر استهلاکات چگونه عددی خواهد بود !!!

هر چند هر ثانیه غیرقابل ارزش گذاری است اما این همان هدیه ای است که ما به مشتریان خود تقدیم می کنیم ؛

فرصتی بیشتر برای با هم بودن …..

 

 

مراقب خود باشیم.

به گفتگو بپیوندید